İçeriğe geç

ABC İlkyardım Eğitim Merkezi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Özel
ABC İlkyardım Eğitim Merkezi
T.C. Sağlık Bakanlığı
Özel ABC İlkyardım Eğitim Merkezi
abc-ilkyardim-egitimi-once_insan
ABC ESA AKADEMİ

Ben Kimim?

1989 yılında Şanlıurfa Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümünden mezun oldum ve  Türkiye’nin çeşitli il, ilçe ve köylerinde yüzlerce doğuma eşlik ettim. Doğum ve emzirmenin ne kadar mucizevi ve eşsiz bir deneyim olduğuna bizzat tanık oldum.

Daha sonra Bakırköy Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Yenidoğan Hemşiresi olarak çalıştım.

Bu süreçlerde çeşitli kongre ve eğitimlere katılarak sertifikalı eğitmenlik eğitimleri aldım. Halen severek yaptığım uygulamalı eğitmenliklerim şunlardır ;
– Emzirme Danışmanlığı
– Gebe Okulu Eğitmenliği
– İlkyardım Eğitmenliği
– AÇEV Anne Destek Programı Uygulayıcılığı

Ayrıca 1998 Yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldum ve devlet okullarında Psikolojik Danışman olarak çalıştım.

Anne ile bebek arasında kurulan bağın ve anne sütünün ileriki aşamalarda ne kadar önemli olduğunu yıllar içinde gözlemleme şansım oldu. Bu nedenle 25 Yıllık deneyim ve birikimden sonra kurucu eğitmeni olduğum ABC ESA Akademi bünyesinde EN DEĞERLİ EĞİTİM olan hamilelik, doğum, bebek bakımı ve emzirme konularında alanında uzman Emzirme Danışmanları, Doğum Koçları, Bebek Hemşireleri ve Psikolojik Danışmanlardan oluşan bir ekiple anne – baba adaylarına uygulamalı eğitimler veriyoruz.

Eylem SARIALTIN ATAŞ
Psikolojik Danışman & Hemşire
Laktivist

ABC İlkyardım Eğitim Merkezi

bebeğim için değer...